Pchła ludzka

Choć w bajkach często spotyka się, że pchła jest doskonałym przyjacielem psa, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Pchła jest uciążliwym pasożytem, który żywi się krwią zwierząt. W wyniku ich ukąszeń zwierzę posiada bolesne, swędzące rany. Jeśli zwierzę rozdrapuje je, wtedy rany się poszerzają. Zwalczanie pcheł jest koniecznością, ponieważ dezynsekcja pozwala zakończyć cierpienie zwierzęcia.


To niewiarygodne, ale w rzeczywistości jedna pchła potrafi w ciągu jednej doby wypić dwadzieścia razy więcej krwi, niż sama waży. Poza tym pchły mogą być nosicielami różnych chorób i pasożytów, na przykład tasiemców.


Pchły bardzo szybko się rozmnażają oraz rozprzestrzeniają na inne zwierzęta. Bardzo szybko się przemieszczają, skacząc z jednego zwierzęcia na inne. Nie można jednak liczyć, że pchła samoistnie zrezygnuje z obcowania na skórze zwierzęcia. Do kiedy ma dostęp do świeżej krwi, na pewno tutaj pozostanie.


Jedynym logicznym rozwiązaniem jest dezynsekcja. Powinna być ona przeprowadzona jak najszybciej, dopóki zwierzę nie jest jeszcze zbyt bardzo udręczone owadem i dopóki pchły nie występują jeszcze w zbyt dużej liczbie

 


Świadczymy usługi DDD dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji na terenie miast:
RZESZÓW, ROPCZYCE, MIELEC, DĘBICA, JASŁO, KROSNO, GORLICE, STRZYŻÓW, BRZOZÓW, JAROSŁAW, KOLBUSZOWA, LEŻAJSK, ŁAŃCUT, STALOWA WOLA, TARNOBRZEG, PRZEWORSK, SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI, GŁOGÓW MAŁOPOLSKI, LESKO, LUBACZÓW, NISKO, PRZEMYŚL, SANOK, TARNÓW, NOWY SĄCZ, JANÓW LUBELSKI, SANDOMIERZ.

509 850 612

Dezynsekcja Dezynfekcja Deratyzacja Profesjonalne Usługi MORTYL Firma zwalczająca prusaki, karaluchy, zwalczanie pluskiew, pcheł, meszek, zwalczanie szkodników żywności oraz szkodników magazynowych. Specjalizujemy się również w usuwaniu gniazd os i szerszeni – Rzeszów - województwo podkarpackie. Zwalczanie rybików, pcheł, odkomarzanie, zwalczanie komarów metodą zamgławiania, ozonowanie mieszkań i samochodów. Fumigacja, zabezpieczenie obiektu przed szkodnikami, System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, Program Zwalczania Szkodników (HACCP, IFS/BRC, AIB) Zwalczanie kretów, myszy, nornic.

Copyright © Mortyl 2017